Kõrva-nina-kurguhaiguste osakond

Tervise 28, A korpus 5. korrus

Registreerimine vastuvõtule
697 7200

Tallinna Lastehaigla kõrva-nina-kurguhaiguste osakonnas toimub ravi kõrva-nina-kurguhaiguste erialal. Pakume erialakonsultatsioone ka muude, lapseeale iseloomulike ülemiste hingamisteede haiguste korral.

Viime läbi plaanilisi kõrva-nina-kurguhaiguste operatsioone lastele, sh adenoidide ja kurgumandlite eemaldamine ning keskkõrva dreneerimine. Paljusid neist protseduuridest teeme kõrva-nina-kurguhaiguste päevakirurgia osakonnas. Viime läbi ka ninakõrva koobaste endoskoopilisi operatsioone, samuti nina- ja kõrvaoperatsioone.  

Pakume kõiki vajalikke kuulmisuuringuid alates vastsündinutest kuni 18aastastele lastehaigla audiomeetria kabinetis. Koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi kuulmiskeskusega korraldame kuulmise taastusravi.

Osakonna juhataja

Operatsioone ja kirurgilisi protseduure 2023. aastal

0%

Operatsioone kokku

0%

Päevaravi operatsioone

0%

Ambulatoorset kirurgilist protseduuri

0%

Ravitud patsiente

Vanem saab last saata kuni operatsioonitoani

Lastehaigla võimaldab ühel vanemal tulla lapsega operatsioonituppa, jääda lapse juurde ja lapsel on võimalik oma ema või isa käest kinni hoida kuni narkoosi alguseni.

Võimalus vanemaga koos olla aitab kaasa nii lapse kui ka lapsevanema stressi vähendamisele ja läbi selle veelgi paremate ravitulemustele.

Vanemate kaasamine operatsioonile tulekul näidanud end väga positiivsest küljest – nii lapsed kui ka nende vanemad on rahulikumad ning loodud on paremad eeltingimused operatsiooni läbiviimiseks.

Pildil pannakse lapsele kanüül ja valmistatakse teda operatsiooniks ette, ema seisab juures

Vanem saab lapsega koos olla operatsioonieelsete protseduuride juures.

Laps on haiglavoodis, esmased ettevalmistused operatsiooniks on tehtud, ema istub voodi kõrval, oodatakse järjekorras

Lapsevanem on ootab koos lapsega lapse operatsioonile viimist.

Õde aitab emale selga haigla narkoositoas viibimiseks vajaliku kitli

Emale aidatakse selga operatsioonitoa puhtuse tagamiseks vajalik kaitseriietus.

Õde aitab lapsele pähe operatsiooni ajaks vajaliku peakatte

Ema aitab lapsel operatsiooniks valmistuda.

Ema juuresolekul teostab arst lapsele narkoosi annustamise vastava erimaski abil

Lapsevanem saab oma lapse juures viibida narkoosi alustamisel kuni lapse uinumiseni.

Operatsioon on möödas laps on toodud tagasi palatisse ema juurde

Operatsioonijärgselt tuuakse laps peale ärkamistoas viibimist jälle lapsevanema juurde.

open graph image