Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna endised patsiendud laulavad enneaegse sünni päeva puhul

17.11.2021

17. novembril tähistatakse enneaegse sünni päeva. Martin, kes sündis sügavalt enneaegsena, ja Katarina, kes sündis kolm ja pool kuud liiga vara, tervitavad selle päeva puhul kõiki lauluga, vt siit ja siit

Martin on
15-aastane elav ja rõõmsameelne noormees. Ta sündis 26. rasedusnädalal ja kaalus 930 grammi. Martinil tuli üle elada mitu operatsiooni ning võidelda kõvasti oma elu eest. Üheskoos haiglapersonaliga pingutades sai Martin emaga lõpuks neli kuud hiljem koju. Pikk tee oli veel minna, sest tervisemured ei lõpe alati haiglaukse esmase sulgemisega.

Muusika tuli Martini ellu juba üsna varakult. 5-aastaselt alustas Martin laulmist ERRi Laste Laulustuudios ja jätkab hetkel Hirvo Surva käe all Estonia noormeestekooris. Lisaks mängib Martin klaverit ning tegeleb karatega.

Martin tervitab kõiki enneaegseid lapsi ja nende vanemaid soovides neile: olge tugevad ja ärge andke alla, kõik on võimalik! Martini tervitusega ühinevad tema vanemad Merike ja Margus.

Katarina
sündis kolm ja pool kuud enne õiget aega. Talle meeldib laulmine ja iluvõimlemine. Videotervituses soovib ta emadele, kes praegu oma lastega haiglas on, nende pisikeste kiiret paranemist.

Katarina esitatud laul on Riine Pajusaarelt pealkirjaga "Kodus".

"Tallinna Lastehaigla ja Toetusfondi pere tervitab kõiki oma endiseid ja praeguseid pisikesi patsiente ja nende peresid, kellega koos käidud tee on meid õpetanud kogenumaks, pädevamaks ja erinevate lugude individuaalsust arvestavamaks," ütleb Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhataja dr Liis Toome.

"Vaid avatud, toetavas ja heas koostöös saame tagada parima elustardi kõikidele tillukestele imedele. Soovime rõõmu ja kordaminekuid peredesse!"