Uudised!

Tallinna Lastehaigla korraldab täna Ponseti-laste VI minimaratoni

03.06.2022

Reedel, 3. juunil kell 16 on Tallinna Lastehaiglasse oodatud kõik lapsed, keda on ravitud Ponseti meetodil. Võistlus toimub vanusegrupiti ning koguneda tuleb haigla siseõuele.  Osalemiseks kirjutada meilile Jana dot Kritt at lastehaigla dot ee. Viimase hetke tulijad saavad registreeruda kohapeal.

„Kõige pisemad osavõtjad läbivad kas jooksuraja lühema distantsi omil jalul ja omas tempos või lõpetavad pikema 300-meetrise distantsi vanemate süles,“ ütleb traumatoloogia-ortopeedia osakonna juhataja dr Jana Kritt. „Starti on oodatud ka Ponseti-laste õed, vennad ja sõbrad ning igale võistlejale on ette nähtud auhind.“
Dr Kritti rõõmustab, et mõned selle aasta jooksjatest teevad maratonil kaasa juba kuuendat korda: Agnessa, Liisbeth, Karl-Henry ja Kevin – kusjuures 18-aastane Kevin soovib osaleda, et näidata head eeskuju endast noorematele.
Maratoni on lubanud väisata lõvi Leo Politsei- ja Piirivalveametist ning mesilane Lillesumm. Firma Gravex kingib lastele jooksumedalid ning iga võistleja saab tõusta pildistamiseks poodiumile.
Jooksu korraldamisega peetakse meeles Hispaania päritolu arsti Ignacio Ponsetit, kes töötas 50. aastatel välja omanimelise kipsimistehnika/ravimeetodi komppöia korrigeerimiseks, mis säästab last varajases imikueas tehtavatest operatsioonidest ja kindlustab talle ilusad terved pöiad, kui raviga õigeaegselt alustada.