Uudised!

Uus röntgenaparaat - võluprillid, millega vaadata inimese sisse

28.05.2013

30. aprillil kell 12.00 esitleti latehaiglas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi annetajate abiga muretsetud uut röntgenaparaati ning lõigati läbi kollane avamislint uue seadme koduks oleva radioloogiakabineti ukse taga.
2012. aastal vaatas mustade sarvraamprillidega tüdruk Tallinna Lastehaigla Toetusfondi meediakampaaniast inimestest läbi ja teatas, et näeb kullast südameid. Ta ei eksinud: kampaania ning sõprade ja toetajate abiga suudeti kokku panna 102 000 eurot,  et osta haiglale uus röntgendiagnostiline ülesvõtteaparaat.

"Et on organisatsioone ja inimesi, kes on nõus panustama laste tervisesse, kõneleb sellest, et meie ühiskonnas on jätkuvalt hoolivust. Ja see teeb headmeelt," ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer ütleb, et radioloogiaosakonna jaoks on see juba teine röntgenaparaat ning viies fondi abiga ostetud aparaat üldse: varasemalt on hangitud ka kaks ultraheliaparaati ning DICOM-tööjaam. "Tahan tänada kõiki toetajaid," ütleb ta.

Uus seade on senistest võimsam ning vastab kaasaegsetele kiirgusohutuse nõuetele – on ohutum nii laste kui töötajate jaoks. "Lastele seletame röntgenaparaati vajadust tavaliselt nii, et need on meie võluprillid, millega vaadata inimese sisse, nägemaks, mis valutab," ütles radioloogiaosakonna juhataja Aita Tilk, avaldades heameelt diagnostikavõimaluste paranemise üle.

Uus röntgeniaparaat kannab nime Siemens Multix Fusion Analog.