Psühhoteraapia programmid

Grupiteraapia programm

Tallinna Lastehaiglas toimuvad sügisest kevadeni taas teraapiagrupid 12-17-aastastele noorukitele. Grupp on mõeldud noortele, kellel on sarnased probleemid käitumise ja emotsionaalse toimetulekuga ning kes kogevad seetõttu raskusi igapäevastes suhetes koolis ja/või kodus.

Noorukite grupiteraapia koosneb kord nädalas aset leidvatest kohtumistest, mille jooksul käsitleme erinevaid noori puudutavaid teemasid:
·              Iseenda ja oma käitumise analüüsimine

·              Isiklike vajaduste välja selgitamine ning nende terve väljendamine

·              Töö emotsioonidega/tunnetega

·              Lähisuhted ning nende analüüsimine

·              Toimetulekuoskused konfliktide, probleemide ja tugevate tunnetega

·              Kehtivad piirid, reeglid ja kokkulepped noore inimese elus

·              Soovitud eesmärgid koolis/kodus, mis parendaksid aktuaalseid probleemkohti

·              Suhtlemisoskuste arendamine

Meetoditena rakendatakse grupi- ja loovteraapia tehnikaid/meetodeid, videote ja näitlike probleemolukordade analüüse, rollimänge.

Grupiteraapia juhendajad on pereterapeut Urmas Nurk (urmas.nurk@lastehaigla.ee, tel: 56610202).

 

 

Pereteraapia programm

Laste ja noorte vaimse tervisega seotud probleemide ja haiguste leevendamiseks on hea kasutada pereteraapiat.

Pereteraapia on laialt levinud psühhoteraapia meetod, mis aitab süsteemselt lahendada probleeme. Teraapia toimub valdavalt vestluse vormis, kus kõigil pereliikmetel on võimalus avameelselt end väljendada ja saada ärakuulatud. Tavaliselt on pereteraapia fookuses pereliikmete omavaheline suhtlemine ja suhete kvaliteet, pere arengukriisid ning nendega toimetuleku viisid.

Oma kogemustest võime öelda, et pereteraapia on osutunud tõhusaks sekkumismeetodiks laste ja teismeliste psühhosomaatiliste probleemide leevendamisel, kooliprobleemide lahendamisel, vanemlike oskuste arendamisel, traumaatiliste kogemuste nagu kaotus ja lein leevendamisel, samuti unemurede ja söömisprobleemide lahendamisel. Sageli on pereteraapiast kasu ka psüühiliste probleemide ennnetamisel.

Pereteraapia koolituse on läbinud Anne Kleinberg, Urmas Nurk

 

Nõustamisgrupp söömishäiretega laste vanematele

Söömishäire osakonnas toimuva grupi sihtgrupiks on söömishäiretega laste või noorukite vanemad, kasuvanemad või vanavanemad. Grupi eesmärgiks on informatsiooni jagamine söömishäirete tekke põhjuste, olemuse ja ravivõimaluste kohta ning söömishäiretega laste või noorte lähedaste toetamine.

Kontakt: ene dot einblau at lastehaigla dot ee ja evelyn dot salm at lastehaigla dot ee