Lastehaigla kõrvale hakkab kerkima Laste Vaimse Tervise Keskus

20.05.2013

Kolmapäeval, 22. mail kell 15 allkirjastavad sotsiaalminister Taavi Rõivas ja Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts laste vaimse tervise keskuse rajamise lepingu.

Kauaoodatud vaimse tervise keskuse rajamist Tallinna Lastehaigla juurde rahastatakse Norra finantsmehhanismidest. Keskuse loomine annab olulise panuse lastepsühhiaatria arengusse Eestis: hakatakse osutama ambulatoorseid ja statsionaarseid psühhiaatrilisi teenuseid eri vanuses lastele ja noorukitele. Üheks keskuse ülesandeks on ka lastega töötavate spetsialistide (lastekaitsetöötajad, politsei, õpetajad jt) koolitamine ja nendevahelise võrgustikutöö toetamine.

Norra programmi raames eraldatakse keskuse ehitamiseks 4 900 000 eurot.

Tähtsast sündmusest võtavad osa ka Norra suursaadik Lise Kleven Grevstad ja Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees dr Merike Martinson.

Lisainfot Norra finantsmehhanismi tegevustest leiate, vajutades siia