Kasulikku

Haigla töökorraldusest COVID-19 tingimustes

17.09.2021

COVID-nakkuse leviku tõttu palume jätkuvalt valmisolekut koostööks, et nakatumisohtu võimalikult palju vähendada. NB! Nii patsient kui tema saatja peab täna veel kindlasti kandma kirurgilist maski.

PLAANILINE TÖÖ

Enne plaanilist vastuvõtule või haiglasse tulekut palun vastake endamisi tervisedeklaratsiooni küsimustele, mille leiate SIIT.

Kui mõnele küsimusele on vastus JAH, siis palun informeerige sellest enne haiglasse tulekut lapse raviarsti või tühistage vastuvõtu broneering tel 697 7200 või e-mailiga loobu at lastehaigla dot ee
 
NB! Kui laps või tema saatja on määratud karantiini (kontakt infektsiooniga, välisreis vms) või on lapsel või saatjal ägeda haiguse sümptomid, siis plaanilisele arsti vastuvõtule või haiglaravile tulemine ei ole lubatud ja palume vastuvõtuaeg tühistada.

  • Kui laps tuleb haiglaravile, siis on >5 aastasel lapsel ja saatjal nõutav eelnev COVID-testimine, mille korraldab Teid haiglasse suunav arst.
    Kui saatja on COVID-19 vastu vaktsineeritud 1 aasta vältel või põdenud haigust viimase 6 kuu jooksul, palume esitada sellekohane tõend.
  • Lapse raviarst võib teatud juhtudel pidada vajalikuks eelnevat COVID-testi tegemist ka <5-aastastel patsientidel või ambulatoorsetel patsientidel, kellel planeeritakse teatud uuringuid, kus nakatamisoht on keskmisest suurem.
  • Saabumisel täpsustatakse tervisedeklaratsiooni küsimused suuliselt klienditeenindaja/tervishoiutöötaja poolt.
  • Vastuvõtul/uuringutel võib last saata vaid üks täiskasvanu, teisi lapsi ja pereliikmeid palume mitte kaasa võtta.
  • Plaaniliselt ambulatoorsele vastuvõtule ning haiglasse tulevad patsiendid sisenevad polikliiniku uksest.
  • Registratuuris palutakse Teil desinfitseerida käed ja ette panna mask.
  • Haiglas olles palume püsida oma palatis ja mitte haiglas ringi liikuda.


ERAKORRALINE TÖÖ


Haigete erakorraline vastuvõtt toimub 24/7. Ägedate haigustunnustega patsientidel palume siseneda ainult erakorralise vastuvõtu (EMO) uksest, mis on avatud kõikidel päevadel ööpäev läbi.
Erakorraliselt haigla EMO-sse või traumapunkti pöördujatele: kui lapsel või saatjal on kontakte COVID-positiivsega või olete naasnud viimase 14 päeva jooksul välismaalt (karantiin), siis palun ärge sisenege, vaid andke enda kohalolust teada uksekella helistades – Teile tullakse vastu ja täpsustatakse asjaolud ning Teie liikumine haigla ruumides.

Erakorralisel haigel ja saatjal palume samuti vastata endamisi deklaratsiooni küsimustele, mis on nähtavad EMO ja traumapunkti registratuuri seinal.

Erakorraliselt pöördujatel ja saatjal palume desinfitseerida käed ja panna ette mask.
Kõikidel lastel, sh viirushaiguse sümptomitega lastel, sõltumata vanusest ja saatjal, kes jäetakse haiglaravile, tehakse COVID-test.

Kui olete COVID-19 vastu vaktsineeritud 1 aasta vältel või olete haiguse läbi põdenud viimase 6 kuu jooksul, esitage palun sellekohane tõend.


KÜLASTAMINE

Külastamine toimub taas. Lapse juures võib korraga viibida üks lapsevanem/hooldaja.


Pakke saab patsientidele tuua haigla infolauda kell 12.00–19.00.
Kõik haigla sissepääsud peale erakorralise vastuvõtu ja traumapunkti ukse suletakse kell 16 tööpäevadel ning nädalavahetusteks.
Piirangute eesmärk on võimalikult ohutu keskkonna tagamine haiglas.
Palume mõistvat suhtumist.


HAIGLARAVILT KOJU KIRJUTATUD LAPSELE

saate tulla järgi, sisenedes peauksest (soovitavalt 08:00–16:00).
Palun teavitage saabumisest infotöötajat ning jääge ootama, Teie laps tuuakse teie juurde.

foto: Internet