News

Lastehaigla elutööpreemia sai maailmatasemel tipportopeed Tiit Härma

22.02.2013

Tallinna Lastehaigla elutööpreemia sai 32 aastat tagasi lastehaigla ortopeediaosakonnale aluse pannud ning tänapäevased ravimeetodid rakendanud Tiit Härma (62).

Traumatoloogia-ortopeediaosakonna juhataja Tiit Härma on lülisambakirurgia juhtiv spetsialist Eestis ning tema juhitav osakond on parim lasteortopeediakeskus riigis.
Oma eriala vaieldamatu tipuna on Härma spetsialiseerunud lülisambakirurgiale, on enamuse praegu kasutatavate lülisambakirurgia ravimeetodite juurutaja ning omab oma alal kõige suuremat kogemust. Ta on laia silmaringiga, erudeeritud, suhtleb tihedalt eriala tippspetsialistidega tervest maailmast ning on oodatud esineja rahvusvahelistel konverentsidel.
Kõige selle juures leiab ta aega tegelda oma paljude sportlike hobidega, nagu purjetamine, tennis, korvpall.
Kolleegide ja patsientidega on dr Härma südamlik ning suudab ka raskeid olukordi võtta läbi huumoriprisma. Nagu paljude suurmeeste puhul ikka, võib ka temal juba praegu jääda kitsaks nii lastehaiglas kui ka väikeses Eestis.  

Eesti Tsüstilise Fibroosi ühing hankis Briti-Eesti Kaubanduskoja abiga kolmele perele Pari E-Flow inhalaatori

02.02.2013

Ühe sai TÜK Lastekliinikus ravi saav Hiiumaalt pärit laps, kaks läks Tallinna neidudele, kellest üks on Tallinna Lastehaigla ja teine Põhja-Eesti Regionaalhaigla patsient.

Heategevusprojekti taga seisab Eesti Tsüstilise Fibroosi Ühingu esinaine Tiina Kahre Tartu Ülikooli Kliinikumist. „Üheks argumendiks, miks otsustasime just nimelt sellise aurumasina kasuks, on inhalatsiooniaja kiirus ja aparaadi väiksus, mis teeb lihtsaks selle kaasas kandmise. Meie Tartus ravi saav laps ütles, et hingas sellega oma ravimi sisse 7 minutiga endise 40 minuti asemel. Eriti oluline on selline ajavõit hommikul enne kooli või juhul, kui abi on vaja kiiresti.“
Inhalaatorid anti tsüstilise fibroosi patsientidele üle 25. jaanuaril Briti-Eesti Kaubanduskoja heategevusüritusel Burns Supper 2013.
Üks aparaat maksab ligikaudu 800 eurot.


PILDIL: Veebruari alguses tutvustas ravimfirma Semetroni esindaja lastehaiglas uue inhalaatori tallinlannadest omanikele üksikasjalikult selle kokkupanekut ning hooldust (pildil imetlevad ravimi aurustumisprotsessi koos patsiendiga ka lastearst-allergoloog Urve Putnik ja allergiõde Kairi Nigul).

Igast heateost sünnib urmel!

19.02.2013

Urmelid on olendid, kes sünnivad siis, kui keegi teeb südamest tuleva heateo. Nad on pöidlapikkused ja karvased, igaüks ise värvi. Nad on tagasihoidlikud ja natuke häbelikud. Üldiselt on nad inimeste moodi, kuid kunagi pole nad vägivaldsed ega kurjad. Urmelid tajuvad kurbust ja teevad omalt poolt kõik, et seda leevendada. Nad oskavad ehitada unenägusid.

Vahvad tegelaskujud, kelle lõbus maailm hakkab kaunistama Tallinna Lastehaigla seinu ning millest saab alus paljudele Tallinna Lastehaigla Toetusfondi tulevastele heategevuskampaaniatele, töötas välja reklaamiagentuur TBWA/Guvatrak koos toetusfondiga. Heategevusprogramm sai nimeks: „Igast heateost sünnib urmel!“

19. veebruaril, urmeli-ilma avamispeol, võtsid sõna Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer ja Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhatuse esimees Mall-Anne Riikjärv


Urmelilugusid luges kirurgiaosakonnas olevatele lastele ette kirjanik Birk Rohelend. Samas esines tänulikule lapspublikule Hanna-Liina Võsa, polikliiniku fuajees esines spontaanselt kogunenud inimestele noor laujatar Marilyn Jurman 

Sotsiaalminister külastas Tallinna Lastehaiglat

01.02.2013

Esmaspäeval 4. veebruaril tegi sotsiaalminister Taavi Rõivas Tallinna Lastehaiglasse tutvumisvisiidi.
Tõstatati pediaatrilise abi probleeme - lastele osutatavate teenuste profiili, arstliku abi alahindamist ja tehnoloogial põhineva abi ülehindamist; ravikindlustusseadusest lähtuvat ebavõrdset kohtlemist võrdluses täiskasvanute meditsiiniabiga, perinataalkeskuse vajadust Tallinnas ning ootusi seoses Laste Vaimse Tervise Keskuse ehitamisega Norra riigi kaasabil.

Lastehaigla juhatuse esimees Mall-Anne Riikjärv andis ülevaate SA TLH kui lastehaiguste eriala kompetentsikeskusest Eestis, pediaatrilise ja lastekirurgilise abi kvaliteedist ning viimaste aastate tendentsidest statsionaarse ja ambulatoorse teenuse osutamisel.
Käsitleti koostööd täiskasvanute haiglavõrgu ning Tartu Ülikooliga.

Minister rõhutas edasise arutelu vajadust lastetervishoiu arendamisel.

Koos ministriga olid lastehaigla külaliseks nõunik Anni Tooma, terviseinfo ja -analüüsi osakonna analüütik Reena Müller ning haiglavõrgu ning eriarstiabi korrastamise projektijuht Ülle Lumi.