News!

Unistuste päev Mart Poomiga

08.06.2012

7. juunil, päev enne Euroopa jalgpalli meistrivõistluste (UEFA) finaalturniiri algust oli lastehaigla lastel Unistuste päev Eesti jalgpallilegendi, Inglise kõrgliigas mänginud Mart Poomiga.

Jalgpallitähe külaskäigust olid erilises vaimustuses väikesed poisid, kes said kingituseks Eesti jalgpallikoondise nimelised sinised särgid. Iga sel päeval haiglas olnud laps sai aga ennast kuulsusega pildistada, fännifoto Mart Poomi autogrammiga, ajakirja Jalka ja kaks pääset juulis toimuvatele noorte valikmängudele.
Poom vastas meelsasti laste küsimustele. Sel päeval neuroloogiaosakonnas ravil olnud poisid uurisid, kuidas on võimalik mängu käigus palli niimoodi jalgade peal hoida, et see maha ei lange. Kuulus väravavaht ütles muiates, et "kõksutada tuleb pidevalt, kuni selgeks saab".
Ilusa ja huvitava päeva korraldamise eest tuleb taas tänada organisatsiooni "Minu unistuste päev" ja selle juhatajat Helena Almqvisti, kes olid katnud laste jaoks ka rikkaliku tordii- ja mahlalaua.
Järgmisena, 18. juulil, on haigetele lastele lubanud ilusa päeva korraldada ooperilaulja Anneli Peebo.


 

KLP taastusraviosakond suletud

18.06.2012

Kesklinna Lastepolikliinik annab teada, et seoses kollektiivpuhkusega on Ravi tn 27 taastusraviosakond suletud 25. juunist kuni 29. juulini 2012.

 

Imikud said mõnuriided

04.06.2012

Reedel, 1. juunil  andis ettevõtlik ema Kristi Aulik koos oma sõpradega Tallinna Lastehaiglale suure hulga isekootud, õmmeldud ja heegeldatud beebiriideid: sokke, mütse, kindaid, papusid, kampsuneid, beebi- ja kuvöösitekke, mis hakkavad soojendama vastsündinute ja imikute osakonna enneaegselt sündinud beebisid, kelle termoregulatsioon ei ole veel välja kujunenud.


Osakonna juhataja Liis Toome sõnul on iga saadetis hindamatu ja ainueksemplar terves maailmas, nagu ka osakonna patsiendid.

"Täname südamest selle soojuse ja armastuse eest, millega need riided meie lapsi ümbritsevad - ja suur aitäh kõigile headele inimestele, kes on kinkinud neid riideid valmistades oma aega, armastust ja tähelepanu, samuti projekti juhtinud Kristile ja tema abilisele Anule!"
Oma kaksikutega imikute ja vastsündinute osakonnas olev ema Egle, kes kingitusi täis laotud laua juures oma võsukestele ihukatteid valimas käis, avaldas arvamust, et ehk panevad need heatahtlikkust õhkuvad riideesemed ka lapsed kiiremini kasvama.

 
Kaksikud Grethe ja Hanno 1. juunil 2012

Igaks juhuks täpsustagem siiski, et kingitud beebiriided on mõeldud kandmiseks haiglas olemise ajal. Haiglast lahkudes tuleb emadel need järgmistele lastele loovutada. 

Kuidas ja kellelt annetusi koguti

Üleskutse heategevale käsitööle edastas aastaste kaksikute ema Kristi Aulik 2012. aasta alguses Facebook'is ja blogis „Heategu kõige pisematele“. Tema algatusest võttis kinni 112 sõpra, sõbra-sõpra, veebikülastajat, aga ka abistamisvõimalusest täiesti juhuslikult kuulnuid. Ka Aulikut rõõmustab, et esemetest kiirgab palju südamesoojust ja hoolt.

„Üks pensionäriproua kudus sada tikutoosisuurust sokipaari. Keskealine daam, kes ei öelnud oma nimegi, tõi imetillukestest tükkidest kokkupandud filigraanseid lapitekke. Liivamäe lasteaia juhataja rääkis andmisvõimalusest lasteaialaste vanematele,“ ütleb Kristi Aulik. „Eesti on väike ja kui vaja, tullakse appi täiesti võhivõõrastele. Olen rõõmus, et on olemas nii palju abivalmis inimesi, kes on leidnud tahtmist, aega ja raha abistada. Kaasalööjate seas oli vaid mõni üksik lapsevanem, kellel endal on olnud samuti enneaegne laps.“

Lisaks lastehaiglale aidatakse sellel aastal ka Pelgulinna Sünnitusmaja. Ühtekokku koguti projekti käigus aga 1673 (sokke loeti paarikaupa) isekootud, -õmmeldud ja -heegeldatud beebirõivaeset, ning projekti eestvedajatel tuli käia sadu kordi postkontoris ja pakiautomaatide juures kingipakke vastu ja välja võtmas.

Tänavuaastane kampaania on Kristi Aulikule juba teine sarnane projekt, eelmisel aastal aidati Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusosakonda, kust idee tegelikult alguse sai. Kui ta 2011. aasta veebruaris Ida-Tallinna sünnitusmajas olles dr Lee Tammemäelt küsis, kas on midagi, millega sünnitusosakonda aidata, vastas tohter, et enneaegsetele on vaja nn nukuriideid.
 

Auliku sõbrad panid aluse ka pisipesumaja tekkele

Varem on osakonna juhataja Liis Toome nimetanud hädavajalikke riideesemeid ka „mõnuriieteks“, sest pisikesed näevad nendes suurepärased välja. Eriliselt rõhutab aga Toome, et tegelikult on Kristi Auliku toetajad teinud selle aasta alguses vastsündinute ja imikute osakonnale veel ühe suure kingituse: firma AEG pesumasina ja kuivati. See tähistas säästva režiimiga pisipesumaja algust osakonna pinnal – haigla suures pesumajas kippus imikute pesu mõnikord kaduma ja ning enneaegu ära kuluma.


See kuvöösibeebi sai enesele kootud "kookoni"


 

Kõige lapsesõbralikumad töötajad 2012 on kolm õde

01.06.2012

Mais korraldatud lapsevanemate ja laste küsitluste ja internetiküsitluse andmeid ning haigla töötajate arvamusi arvesse võttes said seekord kolme kõige lapsesõbralikuma töötaja preemia kolm õenduseriala esindajat.

250 euro suurune auhind tuli vastu võtta kõrva-nina-kurguosakonna õel Tatjana Maloshtanil, kirurgiaosakonna õel Ellu Lõhmusel ja Kesklinna Lastepolikliiniku dermatoloogiakabineti õel Gerli Seppikul.
 

Kõigi nende iseloomustuseks tõid patsiendid ja kolleegid välja sarnaseid iseloomujooni – rõõmsat meelt, soojust, võimet leida kontakt ka jonnakamate lastega, kiirust, täpsust, professionaalsust.
Esmakordselt anti välja ka viis diplomit osakondadele (vastuvõtu-, pediaatria-, ägedate respiratoorsete infektsioonide, kirurgia- ja psühhiaatriaosakonnad), kelle puhul lapsed olid näiteks kirjutanud: „Nad kõik on toredad!“

Juba üheksandat aastat välja antava preemia mõtte algatajaks on praegune haigla nõukogu esimees Merike Martinson, kelle sooviks omal ajal oli luua parima noorarsti ja arsti ning parima õe ning noore õe preemia kõrvale (preemia rahastaja: eraettevõtja Tiit Kõuhkna, antakse välja 2003. aastast), hiljem ka arstidele antava elutööpreemia (rahastaja: haigla, antakse välja 2008. aastast) kõrvale preemialiik, millele saaksid kandideerida ka haigla mittemeditsiinilised töötajad, hindamise aluseks lihtne inimlik empaatia.
„Paraku või õnneks juhtub ikka, et väikestele patsientidele jäävad eeskätt meelde kokkupuuted toredate õdede ja arstidega, ja seda nad ankeeti ka kirjutavad. Pidime esitatud kandidaatide lapsesõbralikkust kaaludes püüdma langetada võimalikult õiglase otsuse,“ ütleb preemiakomisjoni nimel haigla juhatuse esimees Mall-Anne Riikjärv.