News

Lastekaitse Liit palub lastel vastata ankeetküsitlusele

30.10.2012

Confucius on öelnud: “Räägi mulle - ma unustan; näita mulle - ma ehk jätan meelde; osalen - ma saan aru.”
MTÜ Lastekaitse Liit soovib teada saada, kas ja kuidas on täiskasvanud haaranud oma otsustusprotsessidesse kaasa lapsi ja noori.

Valdkonna kaardistamiseks korraldame laste ja noorte seas ankeetküsitluse. Samal ajal teeme samasuguse küsitluse omavalitsuste seas, et laste, noorte ja omavalitsuste vastuseid võrrelda.
Küsitluse paremaks läbiviimiseks koostasime oma kodulehel laste ja noorte kaasamise infomaterjalide varamu (head praktikad, temaatilised materjalid, praktilised harjutused), mis asub siin.

Küsimustik on leitav siit.
Rubriik "Laste ja noorte kaasamine" on leitav siit.

Küsimustikku on võimalik saada novembrikuu lõpununi ka paberkandjal või PDF formaadis, selleks palume Teil kirjutada sellel aadressil: kiira at lastekaitseliit dot ee.


Lisainfo:
MTÜ Lastekaitse Liit
Kiira Nauts, projektijuht
Kiira at lastekaitseliit dot ee

Spina bifida päev Solarises, fotonäitus Euroopa parlamendis ja kohtumine Indrek Tarandiga

17.10.2012

25. oktoobril tähistatakse Eestis esimest korda rahvusvahelist spina bifida teavituspäeva.
Tallinnas Solarise keskuses algab kell 16.00 teemakampaania, valitakse ratastoolimissi, räägitakse foolhappe kasulikkusest ning laulab Uku Suviste koos ratastooliteismelise Lembi Roosaga.

Lastekiriurg Ann Paal, kes on ühtlasi Eesti Seljaajusonga- ja vesipeahaigete Seltsi esimees, ütleb, et 23. oktoobril on teemapäev ka Euroopa parlamendis Strasbourgis, mille puhul avatakse fotonäitus. Näitusele saadetud 800 töö seas on ka kaks Eesti laste tehtud pilti.
"Meiega on lubanud kohtuda europarlamendi saadik Indrek Tarand, kellega arutame Eesti MMC & HC laste võimalusi ja väärtustamist," ütleb Ann Paal. "Euroopalikud väärtused tähendavad nii seda, et igal haigel lapsel on õigus elule kui seda, et fertiilses eas naistel on õigus foolhappeprofülaktikale."
Dr Paal selgitab, et kuigi viimased geeniuuringud on näidanud, et foolhappepuudus pole mitte ainus põhjus spina bifida haigete laste sünniks, on see siiski riskifaktor ning suurriikides, kus foolhappe sisaldust veres mõõdetakse korrapäraselt ning teadlikkust on tõstetud (USA, Saksamaa), on oluliselt vähenenud seljaajusonga- ja vesipeahaigete vastsündinute arv, samuti haiguse raskete vormide esinemise sagedus.

Oktoobrist saab lastehaiglas parkida ka mobiil- ja nutitelefoni abil

02.10.2012

Alates 1. oktoobrist saab Tallinna Lastehaigla tõkkepuuga parklas parkida ka mobiiltelefoni abil: 
selleks tuleb parkimisalale sisse sõites helistada tõkkepuude juures olevale telefoninumbrile.

Hiljemalt oktoobri keskpaigaks käivitub loodetavasti teinegi parkimisuuendus: nimelt saab iga nutitelefoniga autoomanik kuni 24-tunnist parkimisteenust kehtivast hinnakirjast 20% soodsama hinnaga (täpsemalt loe siit).

Lisaks sellele saab esmakordse nutiparkimise registreerimise eest ühe kuu jooksul ja ühe autoga Citypargi parklates 30 euro väärtuses tasuta parkida.

Psühholoogiline tugi reumahaigetele ja nende lähedastele

01.10.2012

Tänu Hasartmängumaksu Nõukogu toetusele pakub MTÜ Minu Tasakaal koostöös Eesti Reumaliiduga reumahaigetele ja nende lähedastele psühholoogilist tuge: loovteraapilise grupitööd (vt www.tasakaal.net) ning individuaalset psühholoogilist nõustamist.Sihtrühm on reumaatilist haigust põdevad inimesed ja nende lähedased, asukoht Eesti Puuetega Inimeste Koda, Toompuiestee 10, tuba 207.
Tasu 2.50 eurot kord (tasumine sularahas kohapeal).
Nõustamisele registreerumiseks võtta ühendust nõustajatega:
Merle Hillep – tel 56 693 570; merle.hillep@gmail.com
Terje Kaldur – tel 56 845 772; terjekaldur@gmail.com

Üks nõustamistund kestab 45–60 minutit, kordade arv oleneb vajadustest.