News

Vabariigi aastapäeva aktusel kuulutatakse välja haigla elutööpreemia saaja

21.01.2012

23. veebruaril kell 09:00 kuulutatakse välja Lastehaigla elutööpreemia laureaat 2012.

Eesti Vabariigi 84. aastapäevale pühendatud aktusele on kutsutud sünnipäevakõnega esinema ka Eesti Ekspressi endine peatoimetaja, Kuku raadio saatejuht Priit Hõbemägi.

Tartu Ülikool ja Tallinna Lastehaigla sõlmivad koostööleppe

24.01.2012

Neljapäeval, 26. jaanuaril sõlmivad Tartu Ülikool ja SA Tallinna Lastehaigla strateegilise koostöölepingu, mille kohaselt saab lastehaiglast TÜ partnerhaigla ja oluline tudengite praktikabaas.

Koostööleppe eesmärk on tagada arstkonna järelkasvu ettevalmistamine, arstiteaduse ja tervishoiu valdkonna arendamine Eestis tervikuna.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Mall-Anne Riikjärv kinnitas, et lastehaigla on olnud Tartu Ülikooli partner erinevates teadusuuringutes ning viib läbi ka TÜ arstiteaduskonna täienduskursusi. „Teadustöö arendamine lastehaiguste erialadel, aga ka tervishoiuökonoomika ja organisatsiooni juhtimise valdkondades ning  õenduses on käesoleva leppe sõlmimisel esmatähtis. Koostöös Tartu Ülikooliga on meie  eesmärk õppe- ja teadustöö pidev areng ning teaduskraadiga keskastme juhtide osakaalu kasv haiglas,“ ütles Riikjärv.

TÜ Lastekliiniku juhataja, prof Vallo Tillmann lisas, et kuigi senine koostöö Tallinna Lastehaiglaga viimasel aastakümnel on olnud tihe, näeb ta suurt potentsiaali selle edasises arengus,  eeskätt teadustöös ja diplomieelses arstiõppes. „Sõlmitav koostööleping peaks seniseid tegevussuundi igati toetama,“ usub Tillmann.

Lepe sätestab Tartu Ülikooli ja Tallinna Lastehaigla tihedama koostöö arstide koolitamisel, teadus- ja arendustöö läbiviimisel ja tervishoiupoliitika kujundamisel. Tallinna Lastehaiglast saab TÜ partnerhaigla, strateegiliselt oluline õppebaas diplomieelse arstiõppe praktika ning residentuuri praktilise õppe läbiviimisel.

Leppe kohaselt kasutab Tartu Ülikool Tallinna Lastehaigla arste külalisõppejõududena, samuti osaletakse teineteise uurimisrühmades ja teadustöös. Süveneb koostöö TÜ arstiteaduskonna täienduskeskuse ja Tallinna Lastehaigla vahel arstide täienduskoolituste kavandamisel ja läbiviimisel. Ka nimetab Tallinna Lastehaigla oma esindaja TÜ arstiteaduskonna nõukokku.

Lepingule kirjutavad alla TÜ rektor prof Alar Karis ja TLH juhatuse esimees Mall-Anne Riikjärv 26. jaanuaril kell 10:30 Tallinna Lastehaiglas.

Appi tõttab Facebook'i kommuun!

21.01.2012

20. jaanuaril sai vastsündinute ja imikute osakond firma AEG pesumasina ja kuivati.

Osakonna juhataja dr Liis Toome on rahul: nüüd saab lastepesu ehk mõnuriideid – nii nimetab dr Toome beebidele mõeldud miniatuurseid sokikesi, mütse, kindaid, papusid, kampsuneid, linu ja tekke – pesta kohapeal (suurest pesumajast kippusid need oma väiksuse tõttu kaduma minema) ehk nüüd on osakonnal kauaoodatud pisipesumaja.

1. juunil saab projekt aga jätku ning haiglale kingitakse juba suuremas koguses isekootud, -õmmeldud ja -heegeldatud pisibeebiriideid.

Kogu algatuse taga seisab säravate silmadega ema Krista Aulik ja tema sõbrad.
Eelmise aasta veebruaris Ida-Tallinna Keskhaiglas kaksikud sünnitanud Krista küsis naistearst Le Tammemäelt, kas on midagi, millega sünnitusosakonda aidata. Tohter vastas, et enneaegsetele oleks vaja nn nukuriideid.

Vapper ema lõi kodulehekülje heategu.weebly.com ja Facebook´i konto „Heategu kõige pisemale“, milles toodud üleskutsest võttis kinni üle 70 sõbra, sõbra-sõbra (kampaaniaga oli liitunud eestlasi Belgiast, Saksamaalt ning Soomest) ning veebikülastaja. Detsembriks kooti ITK-le 616 ühikut sokikesi, mütse ja jakikesi. Üleskutse jõudis isegi lõngapoodidesse ja omavalitsuse eakate käsitööringidesse ning „kes ei võtnud kätte vardaid, andis raha lõnga ostmiseks,“ naerab Aulik.

2012. aasta algusest seisab Weebly's ja Facebook'is aga teade, et sel aastal kogutakse käsitööna valminud lasteriideid Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna ning Pelgulinna Sünnitusmaja beebidele.

Interaktiivsed õppe- ja teraapiavahendid liitpuudega lastele

19.01.2012

19. jaanuaril antakse Tallinna Lastehaigla Toetusfondile Eesti Kunstiakadeemia osakonna üliõpilaste väljatöötataud õppe- ja teraapiavahendid liitpuudega lastele. Lastehaigla Toetusfond on panustanud projekti tasudes teraapiavahenditele kulunud materjalide maksumuse.

Eesti Kunstiakadeemias toimunud kursuse "Interaktiivne õppevahend" eesmärgiks oli välja arendada õppetööd toetavaid meeli stimuleerivaid õppe- ja teraapiavahendeid liitpuudega lastele, kasutades uudseid tekstiilimaterjale ja lahendusi.
Ideede arendamisel tugineti teoreetilistele teadmistele, uuringule ja õppetöö käigus tehtud vaatlustele. Õppevahendeid luues on arvestatud, et kognitiivsete oskuste arendamine on tihedas seoses motoorika, sotsiaalsete, igapäevaoskuste ja kommunikatiivsete oskuste arendamisega.
Kursuse tulemusena valmis seitse uudset õppe- ja teraapiavahendit, mis moodustavad komplekti. Seda on võimalik kasutada nii ühes ruumis kui ka eraldi teraapiaruumides. Õppevahendite sihtgrupp ei piirdu üksnes intellekti- ja liitpuudega lastega, neid saavad kasutada ka tavapärase arenguga lapsed.
Prototüübid antakse üle Tallinna Lastehaigla Toetusfondile, et Tallinna Lastehaigla taastusravi
osakonna spetsialistid neid edaspidi oma töös kasutaksid ning tagasisidet annaksid. Nii saab loode-
tavasti mõnest prototüübist ka tõeline toode.


Kursusel osalesid:
Imbi Ilves, Liisa Aid, Tanja Kuusik, Stella Kalkun, Kristel Laurits, Inna Beinar ja Luise Wonneberger

Kursust juhendasid:
Jana Kadastik (TLÜ) ja Kärt Ojavee (EKA)

Täname:
Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikool, Tallinna 1. Internaatkool(Tallinna Tondi Põhikool), Recticel OÜ, Talis Bachmann (TÜ), Birgit Kaasik (TLH), Inga Allikmäe (TLH)

1. jaanuarist 2012 rakendub voodipäevatasu hooldajale

18.01.2012

Alates 1. jaanuarist 2012 rakendub Tallinna Lastehaiglas lapsega haiglas viibivale hooldajale voodipäevatasu kuni 10 kalendripäeva eest á 1.60€.

Tasumine sularahas või kaardimaksega tööajal polikliiniku registratuuris, väljaspool tööaega traumapunkti registratuuris.

B-korpuses sularahamaksed tööajal registratuuris, kaardimaksed tööajal suure maja (A-korpuse) polikliiniku registratuuris. Väljaspool tööaega tasumine traumapunkti registratuuris.


Alus: Ravikindlustuse seadus (2002) §71

Tallinna Lastehaigla nõukogu otsus 25.11.2011