News

Tulemas on Eesti Lastearstide Seltsi (ELS) 19. kongress

12.01.2010

03.-05. juuni toimus Tartus Dorpati konverentsikeskuses Eesti lastearstide tähtsaim foorum.

"Traditsiooniliselt alustame (välis)lektorite päevaga 03. juunil," ütles kongressi ja ELSI president Ülle Einberg, "nõusoleku esinemiseks on andnud Alexander Randell USAst, Magus Domelöf ja Uwe Ewald Rootsist, Eduard Verhagen Hollandist ja Andres Soosaar Eestist. Lektorite päeva ettekanded on suuresti pühendatud meditsiinieetika küsimustele."


Kongressi teaduskomitee, kuhu kuuluvad Vallo Tillmann (esimees), Oivi Uibo, Heli Grünberg, Liis Toome ja Mari Laan.

Korraldustoimkonda kuulusid Ülle Einberg, Kai Zilmer, Kaja Julge, Chris Pruunsild, Tiia Voor, Kaire Heilman ja Ruth Käär.

Tiit Kõuhkna fondi auhinna saajad 2009

05.01.2010

Tallinna Lastehaigla 2009. aasta parim arst on Jüri Stukolkin, noorarst Natalia Liivak, õde Svetlana Müürsepp ja noorõde Maria Lahne.

Haigla nõukogu esimees Merike Martinson ja juhatuse esimees Mall-Anne Riikjärv ütlesid, et laureaatide väljaselgitamine kulges sel aastal suhteliselt üksmeelselt. Parima arsti valimisel arvestati mh erandliku „juubelifaktoriga” – haigla pidas novembri lõpus 30. sünnipäeva, sama kaua on lastehaiglas töötanud ka parima arsti auhinna saaja.

Parima tiitliga kaasnes rahaline preemia (arstile 20 000 krooni, noorarstile ja õele 15 000 krooni, noorõele 10 000 krooni) ärimees ja eraettevõtja Tiit Kõuhkna sihtotstarbelisest annetusest.

Preemiafondi on Kõuhkna rahastanud 2003. aastast, kuid pere ja firmade kaudu on ärimees aidanud lastehaiglat selle avamisest, investeerides renoveerimisse ja tehnikasse. Aastatega on annetussummad kasvanud sadadesse tuhandetesse kroonidesse.

Jõuluhommikul esineb noor viiulikunstink Mari-Liis Uibo, kes õpib Viini Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis prof Gerhard Schulzi käe all.