Uudised!

Eesti lastearstide kongress ühendab mitu tähtsündmust

24.05.2022

2.-4. juunil toimuvale rahvuvahelisele lastearstide kongressile Tallinnas oodatakse kolleege paljudest Euroopa Liidu riikidest ning paljukannatanud Ukrainast.

„Kongress on välja kuulutatud paralleelselt Baltimaade lastearstide V kongressina ja Eesti lastearstide XXIII kongressina, mis toimuvad iga kolme aasta tagant,“ ütleb Eesti Lastearstide Seltsi president dr Ülle Einberg, „Eriliseks muudab kongressi tänavu see, et Tallinnasse saabuvad mitmed tipplastearstid Euroopa Pediaatria Akadeemiast, kes seda organisatsiooni juhivad ja kellega meil on hea koostöö. Räägitakse pediaatria organisatoorsetest probleemidest kui ka lastel esinevatest sagedasematest haigustest. Näiteks teemadeks  on rasvumise epideemia Euroopa lastel ja bronhiaalastma.“


Eriti rõõmustab dr Einberg selle üle, et üks sümpoosiume on pühendatud Ukraina lastele ja lastearstidele, kus käsitletakse probleeme, mis on tekkinud sõjaga seoses. Sellel jagatakse kogemusi nii laste traumade, vigastuste kui muude haiguste osas, kusjuures osa Ukraina lastearste saabuvad Tallinnasse kohale, teised teevad oma ettekanded video teel. Kongressile on registreeritud üle 200 osavõtja 10 erinevast riigist, Ukrainast kolleege on 15.
Kolme päeva jooksul räägitakse pediaatria aktuaalsetel teemadel. Kongressi esimene päev on pühendatud laste vaimsele tervisele.
"Alustame väikelaste psühhiaatriaga ja jõuame välja noorukite depressiooni ning suitsidaalse käitumiseni. Üritame saada vastuseid selle kohta, kuidas aidata lapsi spetsialistide vähesuse tingimustes. Põnevateks teemadeks on kindlasti laste covid ja selle tüsistused. Arutleme, kuidas kaitsta lapsi covidi eest," räägib Ülle Einberg.
Kongressil on eraldi sessioonid neonatoloogia, allergoloogia-pulmonoloogia, gastroenteroloogia kohta. Huvitavaks kujunevad kindlasti Baltimaade lastearstide töö kokkuvõtted ja teadustööde ettekanded. Lastearstide suursündmust on kutsutud avama tervise- ja tööminister Tanel Kiik.-Kongress toimub Viru konverentsikeskuses.