Uudised!

Doktor Karin Orgulas lahkus töölt

04.09.2014Peaaegu poole sajandi pikkuse (46 aastat) tööstaažiga Tallinna Lastehaigla arstil dr Karin Orgulasel, hematoloogia-onkoloogia teenistuse rajajal Tallinnas, haigla onkoloogiaosakonna rajajal ning juhatajal aastatel 1992–2006, oli 29. augustil viimane tööpäev.

Onkohematoloogiaosakonna juhataja Kadri Saks peab dr Orgulast oma suurimaks õpetajaks ja akadeemiliseks emaks.

„Dr Orgulas on inimene, kes mu enda juurde tööle võttis ja välja õpetas. Olen kasvanud tema nõuannete ja tohutu kogemustepagasi najal,“ ütleb Saks. „Inimesena on Karin Orgulas soe, elurõõmus, riskialdis, temperamentne ja julge. Valmis uuteks asjadeks – nii, nagu see kõige edasi viimiseks olema peabki. Tal on alati oma arvamus, ta on aus, ta ei karda keerukaid raviotsuseid ega vastutust. Kui temalt nõu küsida, siis on ta hea kaasamõtleja, kes ei ole kinni raamatutarkuses. On aldis otsima vastuseid, lähenema asjadele uudse nurga alt ja mõtlema välja ebastandardseid lahendusi.“

Lastehaiglasse tööle tuli dr Orgulas omaaegse haiglajuhi dr Merike Martinsoni ning pediaater Kaja Leito kutsel Nõmme lastehaiglast novembris 1992. Oli tohutute muudatuste aeg, mille harjal tuli rajada teed täiesti uutele lähenemistele erialas.
Tema initsiatiivil ja loodud kontaktidel Helsingi Ülikooli Kliinikuga ning Põhjamaade lasteonkohematoloogiühinguga (NOPHO) on osakond saavutanud igati võrdväärse koha sarnaste keskuste hulgas Euroopas.
Ta on pälvinud ka Tallinna Lastehaigla elutööpreemia (2012) ja Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi (2010) vabariigi presidendilt.