Uudised!

Tallinna Lastehaigla korraldab täna Ponseti-laste VI minimaratoni

03.06.2022

Reedel, 3. juunil kell 16 on Tallinna Lastehaiglasse oodatud kõik lapsed, keda on ravitud Ponseti meetodil. Võistlus toimub vanusegrupiti ning koguneda tuleb haigla siseõuele.  Osalemiseks kirjutada meilile Jana dot Kritt at lastehaigla dot ee. Viimase hetke tulijad saavad registreeruda kohapeal.

„Kõige pisemad osavõtjad läbivad kas jooksuraja lühema distantsi omil jalul ja omas tempos või lõpetavad pikema 300-meetrise distantsi vanemate süles,“ ütleb traumatoloogia-ortopeedia osakonna juhataja dr Jana Kritt. „Starti on oodatud ka Ponseti-laste õed, vennad ja sõbrad ning igale võistlejale on ette nähtud auhind.“
Dr Kritti rõõmustab, et mõned selle aasta jooksjatest teevad maratonil kaasa juba kuuendat korda: Agnessa, Liisbeth, Karl-Henry ja Kevin – kusjuures 18-aastane Kevin soovib osaleda, et näidata head eeskuju endast noorematele.
Maratoni on lubanud väisata lõvi Leo Politsei- ja Piirivalveametist ning mesilane Lillesumm. Firma Gravex kingib lastele jooksumedalid ning iga võistleja saab tõusta pildistamiseks poodiumile.
Jooksu korraldamisega peetakse meeles Hispaania päritolu arsti Ignacio Ponsetit, kes töötas 50. aastatel välja omanimelise kipsimistehnika/ravimeetodi komppöia korrigeerimiseks, mis säästab last varajases imikueas tehtavatest operatsioonidest ja kindlustab talle ilusad terved pöiad, kui raviga õigeaegselt alustada.

Kuljus tantsis täna lastehaigla hoovil. Lapsesõbralikud töötajad said autasu

01.06.2022

Tallinna Lastehaiglas on 1. juunit aastaid sarnaselt tähistatud: vanim traditsioon on TalTechi rahvatantsuansambli Kuljus iga-aastane minitantsupidu lastehaigla hoovil ning hilisem traditsioon lapsesõbralike töötajate autasustamine.40 aastat Kuljust
„Kuljuse etendus oli tänavu neljakümnes – peaaegu kohe, kui Mustamäel uus lastehaigla avati (haigla ise on 42-aastane), pandi alus õueetenduste traditsioonile, mis on kestnud aastakümneid – ilmast ja oludest hoolimata,“ ütleb Tallinna Lastehaigla õendusjuht Marina Koroljova.
Tänavuse juubelietenduse viis läbi Kuljuse omaaegne kunstiline juht ja traditsiooni algataja, tänane mentor ning vilistlasrühmade juhendaja Ülo Luht.
Juubelipidu kandis pealkirja „Kui ma oleksin suur“ ning ansambel osales täiskoosseisus: kolme noorterühmaga, kunstiliseks juhiks Marina Kuznetsova, ning kahe vilistlasrühmaga.
Patsiendid ja personal saavad peost osa haigla akendel ja õuemurul.

Lapsesõbraliku töötaja preemia
Lapsesõbraliku töötaja preemiat andis lastehaigla välja 18. aastat, arvestades patsientide ning kaastöötajate tagasisidet.
Sel aastal rekordarvul esitatud nominentide seast sõelus preemiakomisjon välja kolm: hematoloogia-onkoloogiaosakonna psühholoogi Davide Ticchi, neuroloogiaosakonna abilise Kristiina Petsko ja Kesklinna Lastepolikliiniku lastearsti Virve Pagi.

 

Haigla on külastamiseks avatud!

05.06.2022

Avatud on nende Tallinna Lastehaigla patsientide külastamine, kes viibivad haiglas ilma saatjata.

Külastusajad on esialgu argipäeviti: kell 16-19; nädalavahetustel: kell 12-19.

Last on lubatud külastada ühel inimesel korraga.

Külastaja peab desinfitseerima käed ning tal ei tohi olla ägeda haiguse sümptomeid.
Haigla üldruumides soovitame kanda kirurgilist maski (ei ole kohustuslik).
Kohustuslikuks jääb mask:

      • traumapunktis patsientidele ja saatjatele
      • EMOs patsientidele ja saatjatele
      • plaanilistele ambulatoorsetele patsientidele ja saatjatele lähikontaktis personaliga (nt uuringu- või vastuvõtukabinetis)

Kui soovite haiglas olevale lähedasele tuua pakki, palume ka seda teha külastusaegadel.

NB!
Ambulatoorsetel vastuvõttudel (polikliinikus) ja erakorralise vastuvõtutoa külastamisel võib lapsega olla kaasas enam kui üks saatja (v.a EMO-s juhul, kui ootealal viibib liiga palju inimesi).