17.02.2020

Tallinna Lastehaigla tähistas rahvusvahelist vähihaigete laste päeva


15. veebraril ehk vähihaigete laste päeval on kuldne lint sümbolina kasutusel kogu maailmas, sümboliseerides solidaarsust lapseea vähi vastasele võitlusele. Selle päeva puhul värvus Tallinna Lastehaigla fassaad kuldkollaseks, et väljendada sellisel viisil toetust vähihaigetele lastele ja nende peredele.
Mõned päevad varem külastas president Kersti Kaljulaid Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu kutsel Tallinna Lastehaigla onkoloogiaosakonda ning vestles patsientide ning nende vanematega. Kohtumisel viibisid ka haigla juhataja ning osakonna õed ja arstid, kes arutasid, mida on võimalik haiglas viibivate vähihaigete laste perede olukorra kergendamiseks teha.


Siia Mesikäpa mängutuppa on kogunenud kõik osapooled, kes laste paranemises oma rolli mängivad – lastehaigla juht Katrin Luts, hematoloogia-onkoloogia osakonna juht Kadri Saks ja tubli personal ning Vähihaigete Laste Vanemate Liidust Kadri Lellep ja Luive Merilai, kes teevad kõik selleks, et lapsevanemate suur mure natukenegi väiksem oleks.

{...loe edasi}

Leia vastuvõtuaeg