Uudised!

Rahvusvaheline ortopeediline operatsioon

29.10.2018

15.-17. oktoobrini opereeriti Tallinna Lastehaiglas kahte Eesti ja kahte Läti last.Maratonlõikusi juhtis Berliini Charité Kliiniku laste- ja neuroortpeedia osakonna juhataja PD Dr Med Julia Funk, assisteeris dr Jana Kritt Tallinna Lastehaiglast ning osalesid kaks Läti lastekirurgidest kolleegi dr Uldis Bergmanis ja dr Girts Salminš Riia Stradinši Ülikooli Kliinikust. 

“Tegemist oli puusaliigese patoloogia rekonstruktiivsete operatsioonidega, mis on näidustatud puusaliigese kaasasündinud luksatsiooni ning omandatud neuroortopeediliste patoloogiate puhul. Käsitleda olid kaks väikelast kaasasündinud puusaliigese arengulise nihestusega, kus liigese kinnine repositsioon ei olnud enam võimalik, üks kaasasündinud seljaajusongaga ortooside abil kõndiv laps ja tserebraalparalüüsiga noor neiu,” ütleb ortopeed dr Jana Kritt.
PD Dr Med Julia Funkile ei olnud see sugugi esimene töövisiit Tallinna Lastehaiglasse, vaid nüüdseks viies – esimese töölähetuse siia tegi saksa kirurg dr Kriti kutsel juba 2015. aasta mais.
Pea kõigil kordadel on Julia Funk pidanud lastehaigla arstidele, füsioterapeutidele ja teistele huvilistele ka loenguid. Nende aastate jooksul käsitletud  teemadeks on olnud puusaliigese düsplaasia ning skriining, selektiivne dorsaalne risotoomia ja kirurgilised ortopeedilised meetodid ja võimalused tserebraalparalüüsi puhul.
2018. aasta sooja oktoobri keskel õnnestusid hästi kõik lastehaiglas teostatud neli operatsiooni, arstid jäid tulemusega rahule ning Eesti-Saksa koostöö jätkub kindlasti, usub dr Jana Kritt.