Uudised!

Laste Vaimse Tervise Keskus pidas sarikapidu

30.10.2014


Tallinna Lastehaigla Laste Vaimse Tervise Keskuse sarikapidu toimus 30. oktoobri keskpäeval.

„Enne talve katuse alla saamine on Põhjamaa inimestele märk asjade õigest toimimisest ning annab kindlustunnet meile kõigile,“ märkis psühhiaatriateenistuse juhataja dr Anne Kleinberg (pildil esireas), kes on Laste Vaimse Tervise Keskust pikisilmi oodanud ning selle nimel kümme aastat tööd teinud.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts ütles, et õigeaegne sarikapidu annab lootust, et õigeks ajaks, järgmise aasta sügiseks, saab valmis kogu ehitus tervikuna.

Lastehaigla haldusjuht Peeter Insakov on ehitajaga, Astlanda Ehitus OÜ-ga rahul, sest maja on kerkinud silmnähtava kiirusega.

Esimene kopalöök vundamendiaugu kaevamiseks tehti 9. juuni hommikul, nurgakivisilinder asetati pidulikult paika 7. augustil. Ilusate ilmadega augusti ja septembri jooksul kerkis majakarp kui imeväel, jõudes „kaane“ ehk katusevalmidusse oktoobri lõpuks. Samal ajal rajatakse uut ja vana maja ühendava tunneli süvendit ning parklat.

Projekti kogumaksumus on 6 635 780€, sellest 3 540 250€ on Norra valitsuse toetus ja 2 470 780€ lastehaigla omafinantseering. Eesti riigi kaasfinantseering on 624 750€.

Oma lõpliku jah-sõna Laste Vaimse Tervise Keskuse finantseerimiseks andis Norra riik 2012. aasta detsembris, ehitamisleping allkirjastati 23. mail 2013. Sellele eelnes pikk taotluste/äraütlemiste periood ning koostöö lastehaigla ja sotsiaalministeeriumi vahel.

Piltidel sarikapärja mahavõtmine ja allatoomine ning peo peakangelased: ehitajad.