Lionsid: "Meile meeldib aidata kindlaid lapsi ja peresid nende mures"

21.02.2019

Lionsklubi Tallinn Toompea on Tallinna Lastehaigla trumatoloogia-ortopeediaosakonna partner olnud üheksa aastat, seistes hea nii põletushaavadega patsientide aitamise kui ka osakonna rüblikute haigla-aja sisustamise eest.

„Kuidagi on see nii välja kujunenud, et LC Tallinn Toompea pöördub meie poole igal aastal ühe ja sama küsimusega: mida nad meie osakonna ja laste heaks teha saavad,” räägib traumatoloogiaosakonna õendusjuht Ülle Gents, kes sellel aastal käis välja lihtsa soovi: mänguasjavarud on kokku kuivanud, ehk soovitakse neid värskendada? Vastus tuli positiivne: läinud aasta jõulude heategevusliku pokkeriturniiri osavõtumaksu eest hangiti nii tubaseks koridorisõiduks mõeldud pärisautosid kui lauamänge, joonistustarbeid, konstruktoreid, võrratu rongivilet laskev keerujonnipunn ja titenutitelefone, mis 31. jaanuari pärastlõunal pidulikult üle anti.

Traumatoloogia-ortopeediaosakonna juhataja dr Jana Kritt tänas sõpru jätkuva koostöö ning väljakäidud idee eest abistada konkreetseid perekondi, kel on raskusi järelravi vajavate laste toimetamiseks Tallinna Lastehaiglasse Ida-Virumaalt või Eesti saartelt, raskusi soetada vajalikke abivahendeid, nagu individuaalselt valmistatud ortoosid või surverõivad.

“Meile meeldib aidata tõelisi abivajajaid ja otse, segamata asjasse kolmandaid osapooli,” selgitasid Lionsid, “hättasattunute vajadused – olgu selleks või pesumasin, bussisõiduraha arsti juurde jõudmiseks, lapse talveriided –, sellest kõigest saame rääkida, aga enne peame neist vajadusest teada saama ja selleks palume teie abi.”

LC Tallinn Toompea on varasematel aastatel panustanud põletushaavade ravi vahenditesse: ostnud nahakoorimisnoa lisateradega ning vaakum(haava)raviaparaadi, aga hankinud ka palatitesse televiisoreid, kiikhobuseid ning koridoriseintele paigaldatavaid liigutatavate detailidega loovmänguasju, mille kallal klõbistavad meelsasti nii lapsed kui ka täiskasvanud.