Lastehaigla resident Gerda Grossthal indiaca maailmameister

28.08.2017

Augustis levis Tallinna Lastehaiglas kulutulena uudis, et pediaatria eriala 3. aasta resident Gerda Grossthal on värske maailmameister Brasiilia indiaanlaste seas alguse saanud ning kiiresti populaarsust koguval spordialal nimega indiaca.

Mis mäng on indiaca?

Olemuselt ja mängu ülesehituselt sarnaneb indiaca võrkpalliga, kuid mängimisel kasutatakse traditsioonilise palli asemel spetsiaalset sulgedega varustatud indiacapalli. Erinevused on ka mängijate arvu, platsi mõõtmete, võrgu kõrguse jms osas. Mäng ise on võrkpallist dünaamilisem ja vaatemängulisem. Ka suurem osa mängijatest on võrkpalli taustaga, kuna sarnaseid mänguelemente on palju.
Sellel alal võisteldakse nii mees-, nais- kui ka segavõistkondade arvestuses. Rahvusvahelised võistlused toimuvad lisaks veel kahes erinevas vanusekategoorias, milleks on põhiklass ja seeniorklass (40+). Lisaks toimuvad iga kahe aasta tagant ka rahvusvahelised karikavõistlused juunioritele.
Eestis toimuvad iga aasta meistrivõitlused ja karikavõistlused. Rahvusvahelised suurvõistlused, nagu maailmakarikas (MK) ja maailmameistrivõistlused (MM), toimuvad iga nelja aasta tagant. MM-il osaleb igast riigist üks võistkond igas kategoorias, aga MK-l võib igast riigist osaleda kaks klubi igas kategoorias.
Eestis tegeleb karika- ja meistrivõistluste korraldamisega Eesti Indiaca Liit, kuhu kuuluvad mitmed erinevad spordiklubid. Koduleht www.indiaca.ee

Kus ja millal see tähelepanuväärne kullamäng toimus ning palju konkurente oli?
Viiendad maailmameistrivõistlused indiacas peeti 7.-12. augustil Poolas Rozogi linnakeses. Naiste kategoorias osalesid Saksamaa, Luksemburgi, Poola, Šveitsi ja Jaapani koondised. Alagrupi mängudes võitsime kõiki vastaseid. Poolfinaalis kohtusime Luksemburgi naiskonnaga ja võitsime neid tulemusega 2:0. Finaalis tuli vastu Saksamaa naiskond, kes oma poolfinaalis alistas valitseva maailmameistri , Šveitsi, geimidega 2:1. Finaalis sakslaste vastu saime meie oma mängu paremini käima ning võitsime tulemusega 2:0. Seega tuli üle pika aja naiste maailmameistritiitel taas Eestile. Viimati saavutati see aastal 2004 Jaapanis.

Kui kaua Sina selle spordialaga tegelenud oled ning mis võistkonnas?
Olen mänginud indiacat juba 12 aastat. Alustasin spordiklubi Nolckenist, praegu kuulun Tartu Telia spordiklubi nimekirja.

Kavatsed sa jätkata? Tartus trennis käia keeruline pole?
Kindlasti plaanin jätkata. Keeruliseks teeb selle asjaolu, et Põhja-Eesti klubidel naiskonnad puuduvad, st et ainuke võimalus naistega trenni tegemiseks on Tartus. Õnneks olen Lõuna-Eestist pärit, mistõttu õnnestub vanemate/sugulaste külastamise trenni tegemisega ühendada.