Kasulikku

Lastehaigla autasustas parimaid arste ja õdesid

22.02.2021

Tallinna Lastehaigla tegi 23. veebruari hommikul teatavaks 2020. aasta parima arsti, noorarsti, õe ja noorõe ehk Tiit Kõuhkna preemia laureaadid.

 

Parim arst on neuroloog Urve Õim, noorarst kirurg Karmo Tali, õde Marina Koroljova ja noorõde Julia Litvinova.

Neuroloog Urve Õimu (pildil paremalt teine) iseloomustati hinnatud ja otsitud spetsialistina, kes on ülidistsiplineeritud ning kelle töövõime on tohutu: aastas ca 3000 kokkupuudet haigetega.
Noorarst Karmo Tali (pildil keskel) pälvis kiidusõnu laparoskoopilise operatsioonimeetodi sissetoomisega igapäevalastekirurgiasse ning oskamatuse tõttu öelda "ei", mis aga paradoksaalselt temast hea kolleegi teeb.
Infektsioonikontrolli õde Marina Koroljova (vasakult teine) on paistnud silma oma vastustustundega üldiselt ja haarde põhjalikkusega "kurja viiruse ohjamisel" – algul vaktsiide tellimisega, siis vaktsineerimisprotsessi koordineerija ja läbiviijana ning lõpuks, kui oma töötajad vaktsineeritud, linna õpetajate vaktsineerimisel.
Noorõde Julia Litvinova (ägedate resirtootsete infektsioonide osakond) puhul tõsteti esile tema heatahtlikkust, tublidust ja kõigi ülesannetega hakkamasaamist.
Kaheksateistkümnendat aastat välja antavat preemiat rahastatakse metseen Tiit Kõuhkna fondist ning traditsiooniline üleandmisaktus pidanuks aset leidma juba haigla jõuluhommikul, lükkus aga pandeemia tõttu EV aastapäevale.
Ajastule iseloomulikult toimus tseremoonia ainult asjaosaliste keskis ja publikuta, elementaarseid ohutusreegleid järgides.
Kahjuks ei saanud kohal olla metseen Tiit Kõuhkna ise, kelle üheks suurimaks missiooniks viimasel ajal lastearstide ja -õdede tunnustamine on olnud.
Esitatud kandidaatide seast langetas valiku preemiakomisjon koosseisus haigla teadus- ja koolitusjuht, õendusjuht, nõukogu esimees, juhatuse esimees ja Tallinna Lastehaigla toetusfondi juhataja.

*Fotolt noorõde Julia Litvinova karantiinis olemise tõttu puudub, tema diplomit hoiab käes juhatuse esimees dr Katrin Luts