Laste Vaimse Tervise Keskus - Aasta Tegu 2016

03.06.2016

Tunnustusauhinna "Lastega ja lastele" Aasta tegu 2016 on Tallinna Laste Vaimse Tervise Keskuse loomine.

See on kaasaegne, lapsekeskne Põhja-Eesti lastepsühhiaatria kompetentsikeskus, kus saavad abi nii väikelapsed kui noorukid ning mille sõbralik ja ühtehoidev kollektiiv on dr Anne Kleinbergi juhtimisel pühenunud teadus- ja tõenduspõhisele tööle laste vaimse tervise parandamisel ja selle edendamisel.
Autasu võttis vastu Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts (foto õiguskantsleri FB leheküljelt).

Tunnustusauhinna algatajateks on mittetulundusühingud Lastekaitse Liit, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, Eesti Lasterikaste Perede Liit, Oma Pere, SEB Heategevusfond ja Õiguskantsleri Kantselei.
Ühiselt tunnustatakse häid inimesi ja ettevõtmisi juba kolmandat aastat kategooriates "Lapse suur tegu", "Elutöö", "Muutuste looja", "Aasta pere" ja "Eripreemia". Teisi laureaate vt siit

1. juunil andsid laureaatidele auhinnad üle Riigikogu esimees Eiki Nestor, õiguskantsler Ülle Madise ning sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Laste Vaimse Tervise Keskuse projekti kogumaksumus on 6 635 780€, sellest 3 540 250€ on Norra toetus ja 2 470 780 € lastehaigla omafinantseering.