Hematoloogia-onkoloogia osakond saab ravi toetava mängutoa

05.11.2018

Foto: Andres Raudjalg

5. novembril avati Tallinna Lastehaiglas vähihaigetele lastele mõeldud mängutuba, mis valmis tänu Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu ja Kalevi kommivabriku heategevuskampaaniale (galerii siin).

Mesikäpa kampaania käigus koguti heade inimeste abil vähihaigete laste toetuseks 25 511 eurot, millega ehitati ja sisustati kaks mängutuba: üks Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogiaosakonnas ja teine Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogiaosakonnas.

Vastvalminud mängutoa avamisel osalesid Vähihaigete Laste Vanemate Liidu esindajad koos Märt Avandiga, Tallinna Lastehaigla hematoloogid-onkoloogid ning pisikesed patsiendid oma vanematega.

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse liige Märt Avandi ütles: “Ükski laps ei taha haiglas olla. Mängutubade idee on kantud soovist, et lapsed saaksid end ravil olles veidi rõõmsamalt tunda. Mäng on väikese inimese töö, seega tundus ainuõige otsus rajada meie haiglatesse hästi läbimõeldud, aktiivset tegevust pakkuvad ja värvilised mänguruumid, millest lapsed seni puudust tundsid,” rääkis Avandi.

Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonna juhataja dr Kadri Saks selgitas, et seni on osakonna mängutuba olnud ühendatud päevaravi palatiga ehk eraldi mänguala lastele polnudki. “Pahaloomuliste haigustega lapsed vajavad sageli haiglaravi. Mõnikord lühemalt, mõnikord pikemalt, kuid haiglas viibimine on alati seotud ebameeldivate protseduuride, ravi ja uuringutega. Kõige selle ebameeldiva juures on boonuseks vahva mängumaa, mis asendab meie patsientidele kodude mängutube ja -väljakuid. Tänu remondile ja abikäele on meil nüüd üksnes mängimiseks mõeldud ala, mõeldud ravi ja haiguse unustamiseks.”

Mängutoa sisekujunduse tegid heategevuslikus korras agentuur Kontuur Leo Burnett ja sisearhitekt Tarmo Piirmets. Mesikäpa mängutuba valmis heategevuskampaania “Ole kah käpp” raames, mille käigus annetas Kalevi kommivabrik Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule 25 511 eurot.
MTÜ Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLVL) on 1992. aastal loodud organisatsioon, mille eesmärgiks on aidata vähihaige lapse vanemaid. Liidu moodustavad inimesed, kellel on sarnane kogemus, kes teavad, millest nad räägivad ja kellel on soov aidata. Kalevi kommivabrik on Orkla kontserni kuuluv Eesti vanim ja suurim maiustustetootja.