Kuidas läks Ponseti laste maraton II

19.07.2018

3. juunil kell 11, rahvusvahelisel komppöiapäeval, kutsus Tallinna Lastehaigla minimaratonile kõiki oma endisi ja praegusi Ponseti meetodiga ravitud patsiente. Oodatud olid ka laste õed ja vennad, emad ja isad, sõbrad ja trennikaaslased.

“Võistlus toimus lastehaigla hoovis neljas vanuserühmas (0–3, 4–6, 7–9, 10–15), korraldamisel oli abiks spordiklubi Up Sport. Kõik osavõtjad said kaela medali ning iga vanusegrupi kolm parimat eriauhinna – Apollo kinopileti. Samuti pakuti külalistele kehakinnitust ja meil oli väga palju häid abilisi,” ütles Tallinna Lastehaigla traumatoloog-ortopeed Jana Kritt.
Üheks rõõmuallikaks oli lastele Pardiralli Part, ja kõigile soovijatele maalis näomaalingukunstnik Kologriv Fun Art´ist jooksu ajaks sobiva ja iseloomuliku maski.
Selleaastasele maratonile registreerus 53 last, kuid lõplikus võistlusnimekirjas oli neid 42.
Kõik jooksuajad fikseeriti ning võitjad said auhinnatseremoonia ajal nautida õiglaselt kättevõidetud vaadet ehtsalt pjedestaalilt, kuhu, tõsi küll, mõnevõrra hiljem lubati ronima ja pildi jaoks poseerima kõiki teisi soovijaid.
Oli üks laps, keda lastehaigla ja UpSpordi ühine komisjon eriliselt ära märkida tahab: see oli 1-aastane Loore Laar, kes nooremasse vanusegruppi kuulujana jooksis terve distantsi läbi täiesti iseseisvalt, vanemate abita. Mis siis, et kõige viimane (jooksuraja läbimiseks kulus tal 7 minutit ja 19 sekundit), aga kõige tublim!
Samas olgu öeldud, et kõige tillematel kuni 3-aastaste vanuserühmast oli lubatud 1) sõita vankris, 2) teha jooks kaasa ema-isa süles, 3) läbida osa distantsist iseseisvalt, osa vanemate abiga, 4) jätta jooks või kõnd pooleli, aga ikka medal kaela saada.
Sponsorluse korras on sündmusele õla alla pannud Tallinna Lastehaigla, Up Sport, Eesti Võrkpalliliit, D.T.L Consumer Products Eesti AS, Gravex Balti AS ja Kologriv FunArt. Minimaratoni korraldamisel võttis Tallinna Lastehaigla eeskuju Ponseti rahvusvaheliselt ühenduselt.
3. juuni on ühtlasi Ignacio Ponseti sünniaastapäev ning rahvusvaheline komppöia päev.

Võitjad vanusegruppide järgi

Jason Puusaag