Uudised!

Sinu käed päästavad elu! Rahvusvaheline elustamispäev Tallinna Lastehaiglas

09.10.2017

16. oktoobril 2017 oli lapse elustamise praktiline õppus Kesklinna Lastepolikliinikus kell 9–12 (Ravi 27),
Tallinna Lastehaigla fuajees kell 13–17 (Tervise 28 Mustamäel)
ning Solarise Keskuse aatriumis kell 17-20.Külastajate seas oli ka kooliõpilasi, kuid enam tehti ennetustööd lapsevanemate, patsientide ning  haiglatöötajate seas.
Huvilised said kätt proovida nii imikute, laste kui täiskasvanud inimeste (mannekeenide) elustamise juures ning järgida AED-aparaadi juhiseid.

Õppuse läbiviija, Tallinna Lastehaigla intensiivraviarst dr Piret Hermanson esitles esimest korda ka enda poolt Kahoot! platvormil loodud elustamismängu - viktroriini, mille küsimustele vastamine tekitas elevust nii suurte kui väikeste seas - et proovisid
võita nii elustajate meeskonnad ise kui koolitüdrukud Arte Gümnaasiumist.

Mäng on leitav lingi alt

https://play.kahoot.it/#/?quizId=9f7d9630-8725-4f6f-b56c-97e9bb8d606a

Elustamisel ei saa midagi valesti minna

 

Dr Piret Hermanson ütleb, et aastas leiab tunnistajate juuresolekul aset ligi 700 äkksurma, neist 75% kodus, sellele vaatamata julgeb enne kiirabi saabumist elustamist alustada vaevalt kolmandik juuresolijatest.

„Inimesed kardavad sageli midagi valesti teha, kuid mis saaks veel halvemaks minna, kui keegi ei hinga enam,“ küsib Piret Hermanson, "elustamisoskusi võib vaja minna igalühel meist!“ 

Koolitustiimi kuulusid Tallinna Lastehaigla anestesioloogia-intensiivraviosakonna ja teiste osakondade arstid, residendid ja õed.

Pärast Tallinna Lastehaigla õhtust koolitust suunduti treenima Solarise keskuse aatriumi külastajaid.

Solarises liitusid meeskonnaga Eesti Punase Risti Tallinna seltsi esindajad ning PetCity loomakliiniku meeskond, kes õpetas elustamist ja esmaabi andmist lemmikloomadele.

Õhtut juhtis Artur Raidmets, huvilisi oli palju ja eriti laste seas tekitas erilist huvi lemmikloomade mannekeenidel elustamise harjutamine.