Uudised

Muusikapäeval esinesid lastehaigla fuajees klavessiinimängijad

01.10.2015

 

1. oktoobril kell 16, rahvusvahelisel muusikapäeval, esinesid Tallinna Lastehaigla fuajees Imbi Tarum ja Julia Ageyeva Hess klavessiinil.



 

Klassikaline muusika pani möödakäijaid seisatama ja kuulatama, fuajeesse paigutatud pinkidel istus nii lapsevanemaid, lapsi kui haiglatöötajaid.
 

Täname muusikapäeva korraldajaid selle eksootilise ja puhta elamuse toomise eest meie maja uksele.

 

Kas sina oskad elustada? Sinu käed päästavad elu! Lapse elustamise välkõppused 16. oktoobril Tallinna lastehaiglas ja Kesklinna Lastepolikliinikus

15.10.2015

16. oktoobril, rahvusvahelisel elustamise päeval deviisiga „Sinu käed päästavad elu“ oli lapse elustamise praktiline õppus Tallinna Lastehaigla fuajees kell 1317 (Tervise 28) ja Kesklinna Lastepolikliinikus kell 912 (Ravi 27).

Koolitust viisid läbi Tallinna Lastehaigla anestesioloogia-intensiivraviosakonna ja teiste osakondade arstid, residendid ning õed ning oodatud olid nii polikliinikus kui lastehaiglas olevate laste vanemad ja külalised.

Intensiivraviarst dr Piret Hermanson ütleb, et äkkhaigestumise korral on kõige tähtsam esmaabi andmise võimalikult varane alustamine: "Kriitilises olukorras kiiresti ja õigesti tegutsedes päästame oma lähedase elu. Kui enne kiirabi kohale jõudmist elupäästvat esmaabi ei anta, on ellujäämistõenäosus väga väike."

Lapse elustamise juhendit täismahus vaadake siit 
Videomaterjal elustamise kohta ("Mida teha, kui su kõrval keegi kokku kukub") Postimehes




 

Tule tutvu Laste Vaimse Tervise Keskusega! Lahtiste uste päev vanematele ja mõttetalgud noortele 16. oktoobril

09.10.2015

(Foto Postimehe galeriist, tehtud Laste Vaimse Tervise Keskuse avamisel augustis 2015)

Vaimse tervise küsimusi saatva vähese teadlikkuse, mahavaikimise ja häbimärgistamise tõttu jääb igal aastal abita mõni tuhat last ja noort, kes seda vajaksid. Laste Vaimse Tervise Keskus kutsub lapsevanemaid ja huvilisi järgmisel reedel (16.10) harivale avatud uste päevale ja koostöös MTÜ Peaasjadega noori 18-30aastaseid vaimse tervise huvilisi mõttetalgutele.


Elu jooksul kogeb mõnd vaimse tervise häiret 40% inimestest, neist lõviosa avalduvad lapse- ja noorukieas. "Et vaimse tervise teemasid peetakse ebamugavaks, on need sageli teadvustamata nii abivajajate kui ka meditsiinisüsteemi enda poolt. Nii ei leia need probleemid ka lahendust," tõdes lastepsühhiaater, keskuse söömishäirete osakonna juhataja Ere Vasli.

Dr Vasli kinnitusel avaldub kolmveerand vaimse tervise probleemidest enne 25. eluaastat. "Täielikuks tervenemiseks on olulisim just õigeaegne sekkumine, ehk
probleemile tuleb varakult jaole saada," selgitas ta. Laste Vaimse Tervise Keskus soovib avatud uste päevaga 16. oktoobril tutvustada keskuse võimalusi nii ravi- kui ka koolituskeskusena ning tehakse esimesed sammud koostöös vaimse tervise edendamisega tegeleva MTÜ Peaasjadega.

Laste Vaimse Tervise Keskus ootab lapsevanemaid, pedagooge ja huvilisi tutvuma keskusega ja kuulama kahte lühiloengut. Keskus tutvustab vastavatud maja, lastepsühhiaatria osakonna juhataja dr Kerstin Kõiva räägib väikelaste arengust ja märkidest, millele vanemad peaks tähelepanu pöörama. Dr Vasli räägib laste psüühika arengust teismeliseeas, võimalikest probleemidest ja lahendustest.

Keskuse juhataja Anne Kleinbergi sõnul on oluline perede vahetu kontakt abi andjatega, et üksteise ootusi ja vanemate võimalikke kartusi paremini mõista. Ka on oluline luua pilt reaalsest keskkonnast, kus noorukil tuleb vajadusel aeg nädalateks maha võtta või vanemal oma lapsega korduvalt vastuvõttudel käia.

Pärastlõunal toimuvad keskuses MTÜ Peaasjad mõttetalgud noortele, keda vaimse tervise probleemid isiklikult või lähedalt puudutanud, et otsida lahendusi vaimse tervise teemade häbimärgistamisele ja mahavaikimisele. Noorte töötoaga loodavad MTÜ Peaasi ja Laste Vaimse Tervise Keskus panna aluse idurühmale, kes koondaks mõttekaaslasi ning sooviks tulevikus panustada avaliku arvamuse kujunemisse, stigma vähendamisse, aga ka vaimse tervise teenuse kvaliteeti.

Töötoa info ja registreerumine siin

Laste Vaimse Tervise Keskuse näol on tegemist raviasutusega, mis tegeleb igapäevase ravi kõrval ka ennetustöö ja lastevanemate koolitusega.
Oktoobrit tähistatakse Maailma Tervishoiuorganisatsiooni algatusel vaimse tervise kuuna.

Avatud uste päeva külastajaid oodatakse kell 10.15 Laste Vaimse Tervise Keskuse fuajees, osavõtt toimub elektroonilise registreerumisega siin 

Kohtade arv on piiratud.


 

Laste Vaimse Tervise Keskuse avakonverents

01.10.2015

Reedel, 2. oktoobril toimunud Tallinna Lastehaigla Laste Vaimse Tervise Keskuse uue hoone avakonverents oli rahvusvaheline ja seal esinesid oma ala tipud.

Avaettekanne oli psühhiaatriakliiniku juhatajalt Anne Kleinbergilt. Arne Holte Norra Rahvatervise Instituudist rääkis, miks on väga oluline laste vaimse tervise probleemidega tegeleda ja Rootsi lastepsühhiaater Hakan Jarbin AHDH kliinilisest ravist.

Autismi ning aktiivsus- ja tähelepanuhäire neurobioloogiliste uuringute teemal esines Tartu Ülikooli professor Jaanus Harro. Inglise laste ja noorukite psühhiaater Sara Rance tutvustas tööd emade ja imikutega ning räägib sünnitusjärgsest depressioonist.

Järgnesid töötoad meditsiinilise ravijuhtumite aruteludest, psühhoanalüütilisest juhtumianalüüsist, tööst patsientidega out-reach meetodil. 

Konverents toimus Laste Vaimse Tervise Keskuse saalis Tervise 28 , 0-korrusel kell 9-16.30

Ettekannetega saab tutvuda siin

Laste Vaimse Tervise Keskuse uus maja kerkis Norra finantsmehhanismi rahvatervise programmi toel ning selle enam kui 6,6 miljoni eurosest kogueelarvest 3 542 179€ on Norra riigi toetus, 624 750€ Eesti riigi kaasfinantseering ning ülejäänu haigla omafinantseering.