Laste Vaimse Tervise Keskuse avakonverents

01.10.2015

Reedel, 2. oktoobril toimunud Tallinna Lastehaigla Laste Vaimse Tervise Keskuse uue hoone avakonverents oli rahvusvaheline ja seal esinesid oma ala tipud.

Avaettekanne oli psühhiaatriakliiniku juhatajalt Anne Kleinbergilt. Arne Holte Norra Rahvatervise Instituudist rääkis, miks on väga oluline laste vaimse tervise probleemidega tegeleda ja Rootsi lastepsühhiaater Hakan Jarbin AHDH kliinilisest ravist.

Autismi ning aktiivsus- ja tähelepanuhäire neurobioloogiliste uuringute teemal esines Tartu Ülikooli professor Jaanus Harro. Inglise laste ja noorukite psühhiaater Sara Rance tutvustas tööd emade ja imikutega ning räägib sünnitusjärgsest depressioonist.

Järgnesid töötoad meditsiinilise ravijuhtumite aruteludest, psühhoanalüütilisest juhtumianalüüsist, tööst patsientidega out-reach meetodil.

Konverents toimus Laste Vaimse Tervise Keskuse saalis Tervise 28 , 0-korrusel kell 9-16.30

Ettekannetega saab tutvuda siin

Laste Vaimse Tervise Keskuse uus maja kerkis Norra finantsmehhanismi rahvatervise programmi toel ning selle enam kui 6,6 miljoni eurosest kogueelarvest 3 542 179€ on Norra riigi toetus, 624 750€ Eesti riigi kaasfinantseering ning ülejäänu haigla omafinantseering.